Telefon Numaramız

0544 694 78 02

Çalışma Saatlerimiz

Pzt - Cmrts: 08 - 19

Kıl çadır nedir dediğimizde keçi kılından yapılmasıyla ün kazanmış olan imalatı, tamamen doğal bir üründür.El dokuma çadırlar hiçbir katkı maddesi içermez

Çadırlara bazen çok ihtiyaç duyulmaktadır. Çadır denince akla ilk kamp gelse de daha işlevsel alanlarla kullanılan ve büyük çaplı çadırlar da vardır. Bu çok kullanılan çadırlardan birisi de kıl çadır olmaktadır. Kıl çadırlar daha büyük üretilir ve geniş bir alanda kullanılır. İhtiyaca göre çeşitleri mevcuttur,bazı alanlar için oldukça kullanışlıdır. Kıl çadırlar genel olarak restoranlarda kullanılmaktadır. Restoranların yanı sıra bazı kafeler de kıl çadırlardan yararlanmaktadır. Daha çok restoranlarda ve kafelerde görebileceğiniz çadırları açık hava alanlarında ya da bahçelerde de görebilirsiniz. Bunların yanı sıra konser ve tiyatro alanlarında da kullanılmaktadır. Osmanlı tarzı yapılması gereken yerlerde de kıl çadır kullanımı uygundur.

Doğayla uyum içinde ona saygı duyarak yaşamayı öğrenmiş insanların barınağıdır. Kıl çadırınlarının özelliklerin den bahsetmiştik en önemlisi Su geçirmez özelliği , dokumasında gizlidir. Yapılışında ilmekler arasında milimetrik boşluklar bırakılır ki yağmur yağdığında falan o ilmek gözelerine su girsin ve arkasından gelen su çadırın üzerinden kayıp gitsin. yani bir nevi araya giren suyun kaydırak etkisi yapması hesaplanmış. sık dokunursa çadır suyun ağırlığını kaldıramaz çöker, gevşek dokunursa da aralardan su sızar. Dokuması ince işçiliktir. çadır, gergilerle tutturularak dikilir.
Zararlı börtü böceklerin çadırın dokusuna temas edememesi, doğal ortamlar için tercih nedenidir .Kıl çadırın kullanım alanlarını kıl çadır ürünleri yazımızda okuyabilirsiniz.

Devlet Karayolu Üzeri Durasıllı mevki Nazilli AYDIN

Kıl Çadır Yörük Çadırı

GSM : 0 541 425 03 62
GSM : 0 544 694 78 02
GSM : 0 543 359 50 81
Telefon: 0 256 312 33 22

otantikkilcadir@gmail.com

Sosyal Medya Biz

Facebook 1 İnstagram Facebook 2 Youtube

Önceki Yazı

WhatsApp chat